SPYWARE - INFO

Spyware - Info  
 

 

 

 

Anti spyware

 

 

Antiviry

 

 

Acronis privacy expert

popis

download

Avast

popis

download

Adaware

popis

download

Avg

popis

download

MS antispyware

popis

download

Nod 32

popis

download

Spy-ad examinátor

popis

download

  

  

 

Spybot

popis

download

  

  

  

Spy sweeper

popis

download

  

  

  

Spyware Blaster

popis

download

  

  

  

Prohlížeče

 

 

FIrewaly

  

  

Advanced browser

popis

download

Kerio

popis

download

Opera

popis

download

Tiny firewall

popis

download

Firefox

popis

download

Watch dog

popis

download

 

 

 

Zone Alarm

popis

download

 

 

 

Aktualizace Windows

Ač velice neradi, tvůrci nejpoužívanějšího operačního systému windows sami přiznávají, že jejich software není zcela bezpečný. Obsahuje totiž tzv. díry v systému. To jsou chyby, nedostatky, které umožňují proniknout do Vašeho systému. Čas od času se taková díra v systému najde. Bohužel ji obvykle dříve než vývojáři Microsoft objeví hackeři, kteří těchto děr využívají pro zlé úmysly.
Objevují se chyby v nedostatečném zabezpečení internet Explorer, v dynamických knihovnách windows, outloku, zkrátka skoro ve všem, nač si jen vzpomenete,. Tyto nedostatky se Microsoft snaží odstranit vydáváním bezpečnostních záplat. Souboru těchto bezpečnostních záplet se říká service packy.
Tyto service packy jsou pro legální uživatele windows – tedy vlastníky licencí zdarma k dispozici na internetu. Jistě zde nemusím zdůrazňovat důležitost stahování a instalace takovýchto aktualizací. Microsoft sám uznává, že v dnešní době se na internetu bez service packů udržíte maximálně pár desítek minut. Ti „lepší“ z nás si pak dokáží svůj počítač zavirovat během několika desítek sekund. Není divu, při tom všem nebezpečí, které na nás v internetových končinách číhá.

Jak tedy aktualizovat?
Nejjednodušší cesta je povolit automatické aktualizace v centru zabezpečení

 

 

 

Tehdy systém sám vyhledává aktualizace a nabízí je uživateli ke stažení a následné instalaci. Nutno počítat s tím, že stahování a samotná instalace (zvláště u pomalejšího připojení k internetu) nějakou dobu potrvá a na konci instalace Vás obvykle systím požádá o restart počítače.

Další možností je pak možnost aktualizace prvádět ručně. Chceme li tedy aktualizovat Windows ručně, zapneme prohlížeč a najedeme na oficiální update Microsoftu.
http://windowsupdate.microsoft.com/
Zde si budete moct vybrat ze dvou možných režimů. Buď si sami určíte, které komponenty chcete stáhnout a instalovat (systém Vás upozorní na ty nejnutnější aktualizace).
Nebo necháte tento web, aby prohledal Váš systém a zjistil tak, jaké aktualizace Váše windows potřebují. Pak už jen stačí odklikat začátek stahování a instalaci.

 

 

 

 


 

   

 

 © 2005