SPYWARE - INFO

Spyware - Info  
 

 

 

 

Anti spyware

 

 

Antiviry

 

 

Acronis privacy expert

popis

download

Avast

popis

download

Adaware

popis

download

Avg

popis

download

MS antispyware

popis

download

Nod 32

popis

download

Spy-ad examinátor

popis

download

  

  

 

Spybot

popis

download

  

  

  

Spy sweeper

popis

download

  

  

  

Spyware Blaster

popis

download

  

  

  

Prohlížeče

 

 

FIrewaly

  

  

Advanced browser

popis

download

Kerio

popis

download

Opera

popis

download

Tiny firewall

popis

download

Firefox

popis

download

Watch dog

popis

download

 

 

 

Zone Alarm

popis

download

 

 

 

Co je to spyware?

Obecně vzato spyware je aplikace, která bez vědomí uživatele shromažďuje a následně pak odesílá po internetu Vaše data. Nutno dodat, že spyware je dnes zatím bohužel legální. Uživatelé však spyware oprávněně nazývají havěť.

Adware 
Jedná se o druh spyware, který uživateli vnucuje reklamu. Obvykle se jedná buď o vyskakující okna, nebo o reklamní proužky umístěné v užívaných produktech. Takovéto chování je pochopitelně uživatelsky velmi nepříjemné, mimo jiné také proto, že zvyšuje nároky na rychlost a délku připojení. Je proto s podivem, že uživatelé s takovýmto chováním produktů často při instalaci software souhlasí. Co uživateli takový produkt nabízí je to, že oproti například freewarové verzi obsahuje například více funkcí nebo neomezenou dobu užívání.

Hijacker
Napadení prohlížeče. Hijackery dokáží bez vědomí uživatele pomocí změn v registrech windows změnit domovskou stránku prohlížeče, nebo do oblíbených stránek implementují nežádoucí stránku. Nezřídka se stává, že ať děláme, co děláme, nastavení domovské stránky se nám již vrátit nepodaří.

Dialer
Dokáže měnit nastavení připojení. V praxi to znamená, že Váš modem přesměruje obvykle na nějaké zahraniční číslo s vysokou sazbou. Výsledkem pak bývá extremně vysoký účet za telefon.Takové dealery se obvykle vyskytují na pornografických stránkách. Většinou vše probíhá, tak, že si chcete stáhnout soubor. Po stahování, však zjistíte, že jste místo kýženého videa jste stáhli exe soubor, po jeho instalaci se změní Vaše internetové připojení na „drahé“ se sazbou až 60 korun za minutu. S touto instalací však uživatel obvykle souhlasí, neboť je mu za to dopřáno stahovat žádané soubory. Nebezpečnější však bývá takzvané tiché přesměrování. To znamená zcela bez souhlasu a vědomí uživatele. Takovéto jednání lze označit za protiprávní. Obvykle však viník není vypátrán, neboť vše bývá organizováno ze zahraničí.

 

 

 


 

   

 

 © 2005