SPYWARE - INFO

Spyware - Info  
 

 

 

 

Anti spyware

 

 

Antiviry

 

 

Acronis privacy expert

popis

download

Avast

popis

download

Adaware

popis

download

Avg

popis

download

MS antispyware

popis

download

Nod 32

popis

download

Spy-ad examinátor

popis

download

  

  

 

Spybot

popis

download

  

  

  

Spy sweeper

popis

download

  

  

  

Spyware Blaster

popis

download

  

  

  

Prohlížeče

 

 

FIrewaly

  

  

Advanced browser

popis

download

Kerio

popis

download

Opera

popis

download

Tiny firewall

popis

download

Firefox

popis

download

Watch dog

popis

download

 

 

 

Zone Alarm

popis

download

 

 

 

Jak se spyware dostane do počítače?

Internet
Přes 90% spyware se dostane do počítače surfováním po internetu. Absolutní prvenství mají porno stránky. Zde se Váš počítač nakazí opravdu nejrychleji. Je to dáno největší návštěvností webu s touto tématikou. Autoři těchto webů využívají hojné návštěvnosti a nákazu spyware šíří obvykle pomocí aktive x prvků, skriptů a podobných součástí webu. Častokrát se stává, že si uživatel nevědomky natáhne do počítače spyware spolu se stahováním čistého (tedy nezavirovaného) software.

Freeware
Stalo se Vám už někdy, že jste si z internetu stáhli nějaký software a on nefungoval tak jak měl? Pak věřte, že tento software byl účelově vytvořen proto, aby Vás napadl virem nebo spywarem.
I kvalitní fungující software však může obsahovat spyware. Stává se to velice často. Tyto programy bývají využívány k „propagaci“ čehokoli obvykle formou vyskakujících oken, samovolným přesměrováním prohlížeče, změnou domovské stránky, přidáním oblíbených položek podobně.

Shareware
Bohužel i legálně zakoupený software se může chovat k uživateli nepřátelsky a to s plným vědomím jeho autorů. I zde dochází k vyskakování pop-up oken a změnami v prohlížeči.

Mail
Velice oblíbená forma. Využívá psychologického působení na uživatele, který se často nechá zlákat a otevře maily, případně přílohy mailů, kterými si uživatel natáhne spyware do počítače.
Lze říci, že většina takto se šířících mailů bývá včas podchycena provozovateli mailserverů, ale i tak se čas od času nějaká havěť ve schránce objeví. Zde je jediná rada, neotvírat maily, u od neznámých odesílatelů, především ze zahraničí. Bohužel dnešní viry dokáží maskovat odesílatele, takže se klidně může stát, že Vám zavirovaný mail pošle „Vaše banka“ .
Ale i Vaši přátelé Vám mohou nevědomky posílat (obvykle přeposílat) zavirované maily. Vždy raději zvažte, stojí li za to riskovat napadení virem, spywarem. Klikati stříbro, neklikati zlato! 

 

 

 


 

   

 

 © 2005